Odbiór opakowań drewnianych

Jesteśmy świadomi problemu, jaki stanowią odpady pochodzące z drewna, zwłaszcza opakowania, które są powszechnie używane w różnych branżach i sektorach. Dlatego w ramach naszych usług przyjmujemy tego typu odpady do recyklingu. Oferujemy odbiór opakowań drewnianych w dogodnym dla klienta terminie. Przez nasz proces przetwarzania eliminujemy potrzebę składowania tych odpadów i dążymy do odzyskania cennych surowców z drewna. Zajmujemy się również odbiorem płyt wiórowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Jakie elementy obejmuje odbiór odpadów kod 150103?

Oferując usługi z zakresu odbioru odpadów o kodzie 150103, przyjmujemy wszystkie rodzaje opakowań z tej kategorii. Wśród nich przede wszystkim kosze, skrzynie, przekładki i inne opakowania z drewna litego w postaci naturalnej. Każdy z tych odpadów możesz nam oddać nie tylko w całości, ale też w postaci frakcji wstępnie rozdrobnionej pow. 5 cm. Przyjmujemy także zrębki wymienionych opakowań z drewna. Do odpadów oznaczonych kodem 150103 należą również palety, na których wiele firm magazynuje i transportuje różnorodne towary. W związku z tym oferta naszej firmy obejmuje także odbiór złomu paletowego oraz całych palet z drewna. Opakowania drewniane oznaczone tym kodem są jednym z najbardziej pożądanych surowców do recyclingu, gdyż nie zawierają mieszanek chemicznych, impregnatów i farb.

Odbiór palet drewnianych

Odbierzemy z Twojej firmy uszkodzone lub po prostu bardzo stare palety, które nie nadają się już do użytku. Możesz więc z łatwością pozbyć się niepotrzebnych już elementów, a nasza firma profesjonalnie podda je recyclingowi, dzięki czemu można je przetworzyć na zupełnie nowe produkty. Jeśli więc zalegają Ci na magazynie nieużywane już palety i chcesz się ich pozbyć, jednocześnie dbając o środowisko, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zlecając nam odbiór palet drewnianych, zyskujesz kompleksową obsługę i najwyższą jakość usług z zakresu transportu oraz przetwarzania tego typu odpadów z drewna.

Recykling opakowań drewnianych

Po dokonaniu odbioru opakowań drewnianych, starannie je segregujemy i demontujemy. Następnie odzyskujemy z nich drewno, które może być ponownie wykorzystane w różnych celach. Odzyskany surowiec poddawany jest procesowi obróbki i przekształcony w nowe produkty, takie jak meble, palety, podłogi, dekoracje czy nawet biopaliwa.

Recykling opakowań drewnianych ma wiele korzyści dla środowiska, w tym:

  • zmniejsza ilość odpadów drewnianych kierowanych na składowiska,
  • odzyskanie cennych surowców, takich jak drewno,
  • znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla,
  • zmniejsza potrzebę wycinania nowych drzew, co przyczynia się do ochrony lasów i bioróżnorodności,
  • wpisuje się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, w której surowce są wykorzystywane wielokrotnie.

Punkt Partnerski PFLEIDERER

Script logo